O nas

 

Wino i Przyjaciele

Nasza przygoda z winem rozpoczęła się jesienią 2003 roku w zaprzyjaźnionej winnicy w Austrii. W tamtym okresie skupialiśmy się na zaspokajaniu własnych gustów winnych przy jednoczesnym zapełnianiu naszej piwniczki szlachetnymi trunkami. Fascynacja smakowania wina zrodziła pomysł i postawiła wyzwanie: dlaczego nie spróbować przygody z winem w Krośnie?

W październiku 2008 otworzyliśmy naszą enotekę. I tak zaczęła się przygoda z winem w Krośnie. Stworzyliśmy tu niepowtarzalny klimat kontaktu z winem. U nas znajdziesz czas na kontemplację, odkrywanie wewnętrznego spokoju i balansu przy kieliszku wina.

Wina, które importujemy są wynikiem naszych winiarskich podroży po Europie. Współpracujemy z małymi winnicami z Austrii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Chorwacji oraz Węgier.

Na każde wino składa się kilka czynników: klimat, gleba oraz kreatywna pasja winiarza.

Wszystkie te elementy żyją w pojedynczej butelce wina, którą pozostawiamy do Państwa dyspozycji, i na koniec odkrywają przyjemność dla każdego, kto je lubi.

Wino jest zmienne – szuka spokoju, ale lubi też towarzystwo. My jesteśmy zwolennikami drugiego rozwiązania, dlatego zaszczepiamy naszą pasją Przyjaciół.

Dlaczego Wino? – ponieważ je podziwiamy, kontestujemy i pijemy.

Dlaczego Przyjaciele? – ponieważ razem z Nimi chcemy spędzać czas w towarzystwie wina, poznawać je i cieszyć się wspólnie. Wino powstaje z gron – wybitne wina powstają z tych najlepszych. Nasze grono… Przyjaciół jest wybitne – dołączcie do niego!

We wrześniu 2020 roku przenieśliśmy się do nowego sklepu (ul. Czajkowskiego 55), w którym – jak dotychczas – proponujemy Wam wyjątkowe wina, ale także tworzymy przestrzeń bliższego kontaktu z możliwością degustacji. Sprawdźcie, co u nas w zakładce „Wydarzenia”.

Zapraszam,

Marcin Mączyński