Wino i Przyjaciele.

Nasza przygoda z winem rozpoczęła się jesienią 2003 roku w zaprzyjaźnionej winnicy w Austrii. W tamtym okresie skupialiśmy się na zaspokajaniu własnych gustów winnych przy jednoczesnym zapełnianiu naszej piwniczki szlachetnymi trunkami. Fascynacja smakowania wina zrodziła pomysł i postawiła wyzwanie dlaczego nie spróbować przygody z winem w Krośnie?

W październiku 2008 otworzyliśmy nasz sklep. I tak zaczęła się przygoda z winem w Krośnie. Stworzyliśmy tu niepowtarzalny klimat kontaktu z winem. U nas znajdziesz czas na kontemplacje, na znalezienie wewnętrznego spokoju i balansu przy kieliszku wina.

Wina, które importujemy są wynikiem naszych winiarskich podroży po Europie. Współpracujemy z małymi winnicami z Austrii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec oraz Węgier.

Na każde wino składa się kilka czynników: klimat, gleba oraz kreatywna pasja winiarza.

Wszystkie te elementy żyją w pojedynczej butelce wina którą pozostawiamy do Państwa dyspozycji, i na koniec odkrywają przyjemność dla każdego kto je lubi.

Wino jest zmienne – szuka spokoju ale lubi też towarzystwo. My jesteśmy zwolennikami drugiego rozwiązania dlatego zaszczepiamy naszą pasją Przyjaciół.

Dlaczego Wino? – ponieważ je podziwiamy, kontestujemy i piejmy.

Dlaczego Przyjaciele? – ponieważ razem z Nimi chcemy spędzać czas w towarzystwie wina, poznawać go i cieszyć się wspólnie. Wino powstaje z gron – wybitne wina powstają z tych najlepszych. Nasze grono… Przyjaciół jest wybitne – dołączcie do Niego!

Zapraszam,

Marcin Mączyński